Studentet.info
Lajme : AKTIVITETE TĖ UNIONI I STUDENTĖVE NĖ USHT-sė
Kyqur 24-10-2005 4:32:10 (2314 Lexime)

Lėvizje pėr rritjen e standardit tė studenteve

Tetovė, 24 TETOR- Unioni i studentėve nė USHT-sė vashdon me disa nga aktivitetet e regullta pėr kėtė institucion, ndėrsa paralelishtė me kėtė shkohet edhe nė rritjen e standartit tė studentėve nė pėrgjithėsi. Kryetari i unionit studentor Arsim Ademi tha se aktivitete nė kėtė institucion nuk mungojnė dhe se tė njejtat janė tė pranishme .
‘Disa pėrfaqėsues tė unionit studentor sė bashku me mua ishim tė ftuar nė emisionin ‘reflekse’ nė Shkup ku temė diskutimi ishte ‘Standarti i Studentėve’. Po te njejten dite,ne si Union organizuam nje mbremje gazmore ne diskoteken "Premiere" per Studentet per shkak te fillimit te vitit akademik te ri:2005/06’ bėn tė ditur Ademi.


Nė vayhd ėtė aktiviteteve kulturore nė Amfiteatrin e Rektoratit tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, ėshtė realizuar njė nga takimet e manifestimit "Ditet e Naimit", qė kėto ditė ėshtė mbajtur nė Tetovė.(D.F.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio