Studentet.info
Njoftime : UNIONI I PAVARUR I UNIVERSITETIT TĖ PRISHTINĖS
Kyqur 25-10-2005 3:04:22 (1303 Lexime)

KOMUNIKATĖ

Unioni i Pavarur i Studentėve i Universitetit tė Prishtinės, njofton tė gjitha mediat dhe faktoret institucional nė Kosovė se studentėt e Universitetit tė Prishtinės pėrkrahin fuqimisht kėrkesat e prfesoreve tė cilėt aktualisht ende gjenden nė grevė. Nė tė njėjten kohė shprehim edhe indinjatėn mė tė thellė ndaj Qeverisė sė Kosovės pėr mos intervenimin nė zgjedhjen e problemit nė fjalė, i cili problem ka bllokuar tėrė funksionimin e Universitetit tė Prishtinės.
Andaj ju bėjm me dije se nese brenda njė afati sa mė tė shkurtėr nuk tejkalohet kjo situatė nė tė cilen gjendemi dhe e cila rezulton nga keqveprimet e institucioneve tona, atėhere ne si studentė do tė shfrytėzojmė ēdo formė tė mundshme tė shprehjes se pakėnaqesisė pėr ta nxjerrur Universitetin prej kėtij kaosi kritik qe tė bėjm njė zgjedhje sa mė adekuate.Prishtinė UPS-UP
24.10.05 zyra pėr informim


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio