Studentet.info
Lajme : UPSUP DO TĖ MARRĖ MASA NDAJ NEGLIZHENCĖS SĖ QEEVRISĖ
Kyqur 25-10-2005 8:39:34 (1279 Lexime)

Studentėt: do tė shfrytėzojmė ēdo formė pėr ta nxjerrur Universitetin prej kėtij kaosi kritik

PRISHTINĖ, 25 TETOR- Unioni i Pavarur i Studentėve i Universitetit tė Prishtinės, me anė tė njė komunikate ka bėrė tė ditur se studentėt e Universitetit tė Prishtinės pėrkrahin fuqimisht kėrkesat e prfesoreve tė cilėt aktualisht gjenden nė grevė. “Nė tė njėjten kohė shprehim edhe indinjatėn mė tė thellė ndaj Qeverisė sė Kosovės pėr mos intervenimin nė zgjedhjen e problemit nė fjalė, i cili problem ka bllokuar tėrė funksionimin e Universitetit tė Prishtinės”, thuhet nė komunikatė.


Andaj, me kėtė rast Unioni i Pavarur i Studentėve tė UP-sė ka bėrė me dije se: “Nėse brenda njė afati tė shkurtėr nuk tejkalohet kjo situatė nė tė cilen gjendemi dhe e cila rezulton nga keqveprimet e institucioneve tona, atėhere ne si studentė do tė shfrytėzojmė ēdo formė tė mundshme tė shprehjes sė pakėnaqesisė pėr ta nxjerrur Universitetin prej kėtij kaosi kritik, nė mėnyrė qe tė bėjm njė zgjedhje sa mė adekuate”, thuhet nė fund tė komunikatės e cila ka ardhur nė redaksinė tonė.

Nga: B. KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio