Studentet.info
Njoftime : LISTA STUDENTORE REFORMA
Kyqur 27-10-2005 6:07:55 (2067 Lexime)

UNIVERSITETI I PRISHTINES
FAKULTETI I MJEKESISE
LISTA STUDENTORE REFORMA

LENDA:DEKLARATĖ
PER:OPINION
NEPERMJET:MEDIAVE

Lista Studentore Reforma eshte dhe ak qene gjithmon ne perkrahje te
reformave ne UP ne pergjithesi ,e ne fakultetin e mjkesise ne veqanti.
Mirepo duke pare se gjerat nuk po rrjedhin ne drejtimin e duhur dhe siq eshte pritur kjo organizat studentore distancohet nga ky proces.
Meqe shumica e studenteve dhe profesoreve nuk jane te gatshem ta
perqafojne sistemin eri te mesismit,ne fakultetin e mjekesise kane lind pakenaqesi te shumta ne masen e gjere studentore. Lista Studentore Reforma i kuptone pakenaqesite e studenteve dhe i perkrah fuqishem ato ,por assesi nuk do te lejoj qe kete gjendje dikush ta shfrytezoje per qellime personale.
Kerkesat e studenteve jane kerkesa te perbashketa dhe nuk do te lejome qe askush ti privatizoj ato dhe te perfitoj ne emer te tyre.
Prandaj i ftojme te gjitha organizatat qe veprojne ne FM qe ti
harmonizojme qendrimet tona dhe te dalim me nje qendrim te perbashket.
Dekanati i FM-sė duhet ta kuptoj nje here e pergjithmone se nuk mund te beje ndryshime te tilla ne sistemin e mesimit duke i injoruar
studentet,sepse ne fund te fundit dekanati eksiston sepse eksistojme ne(studentet) perndryshe as dekani as rektori as profesoret nuk do te ishin ketu po te mos ishin studentet.
Lista studentore reforma kundershton ēdo tendence qe dinjiteti i
studenteve te manipulohet nga kushdoqofte,dhe ju bene thirrje te gjithe studenteve qe ti hapin syte mire para se te marrin ndonje veprim.
Lista Studentore REFORMA edhe nje here shpreh perkushtimin e vet per reformimin e sistemit mesimor ne UP por "iu bene thirrje te gjitheve qe kjo te behet ne menyre te harmonizuar, ne ate menyre qe te gjithe do te perfitonin,e me se shumti natyrisht studentet"

Prishtine,me, 26.11.2005

LSR-dega mjekesi

Esat Belaj-kryetar


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio