Studentet.info
Lajme : Vetėm ky variant ėshtė I pranueshėm
Kyqur 30-12-2004 13:47:42 (1495 Lexime)


KĖSHILLI KĖRKON ZYRTARIZIMIN E FAKULTETIT TĖ DRAMĖS

TETOVĖ (31 DHJETOR)-Kėshilli pėr njohjen e diplomave dhe zyrtarizimin e Fakultetit tė Dramės dega e aktrimit ka konfirmuar tė enjten nė njė konferencė pėr shtyp se do tė qėndrojnė pas varianit tė parė qė Fakulteti I tyre tė zyrtarizohet dhe tė njihen sa mė shpejt diplomat e tyre. Ata nė takimin qė kanė mbajtur me profesorėt kanė ardhur nė pėrfundim se do tė kėmbėngulin qė kjo cėshtje tė zgjidhet nė favor tė tyre duke hedhur poshtė variantin tjetėr atė tė kalimit tė klasave tė cilat aktualisht studjojnė nė Tetovė pėr nė Shkup, bashkė me profesorėt e tyre qė kėto studentė tė diplomojnė nė Universitetin “ Shėn Kirili dhe Metodi”. Muzafer Etemi kryetar I Kėshillit tha se nė Tetovė ekzistojnė kushte dhe me njė pėrpjekje tė vogėl gjėrat mund tė rregullohen duke shfrytėzuar nė qendrėn kulturore skenėn dhe sallat qė janė aty.

Pėrfaqėsuesit e Kėshillit tė studentėve tė diplomuar nė fakultetin e dramės dega e aktrimit zhvilluan nė fillim tė kėsaj jave njė takim me ministrin e Arsimit tė Maqedonisė Azis Pollozhanin nė tė cilin ėshtė biseduar pėr mundėsitė apo modalitetet tė cilėt mund tė jenė tė zbatueshme pėr tu zgjidhur problemi I studentėve tė kėtij Fakulteti tė cilėt anuluan protestat e paralajmėruara pėr tė hėnėn.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio