Studentet.info
Lajme : MINISTRI POLLOZHANI PRITI DEKANIN E FSHI-sė, ISMAIL BARDHIN
Kyqur 11-11-2005 7:20:09 (1626 Lexime)


Fakultetet teologjike tė financohen nga buxheti

Shkup, 11 NĖNTOR-Ministri i Arsimit, Aziz Pollozhani, priti dje njė delegacion tė Fakultetit tė Shkencave Islame, tė udhėhequr nga dekani Ismail Bardhi. Nė kėtė takim ėshtė biseduar pėr kėrkesėn e fakulteteve teologjike nė vend, pėrfshirė kėtu edhe Fakultetin e Shkencave Islame, pėr mundėsinė e inkuadrimit tė kėtyre fakulteteve nė sistemin e pėrgjithshėm arsimor tė vendit.Ministri Pollozhani ka shprehur gatishmėri tė plotė qė financimi edhe i kėtyre institucioneve arsimore fetare tė bėhet pėrmes buxhetit tė shtetit. (H.A.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio