Studentet.info
Lajme : NDĖRPRITET PĖR 3 DITĖ GREVA E STUDENTĖVE
Kyqur 30-12-2004 14:03:32 (1402 Lexime)


STUDENĖT KĖRKOJNĖ PĖRKRAHJE

TETOVĖ (31 DHJETOR)Edhe gjatė ditės sė djeshme, studenėt grevistė tė UT-sė, kanė marshuar rrugėve tė Tetovės. Nė magjistralen Tetovė- Shkup, studenėt kanė paralajmėruar ndėrprerjen e grevės pėr tre ditė, pėr shkak tė festave, dhe kanė paralajmėrur vazhdimin e tyre pas tre ditėsh.
Gjatė marshim nėpėr rrugėt e Tetovės, studentėt kanė shpėrndarė fletushka ku kėrkohej largimi I rektorit Nexhbedin Beadini.
“Poshtė Nexha”, ka qenė titulli I fletushkave qė kanė shpėrndarė studenėt. Nė ato fletushka thuhej se rektori Beadini ėshtė shkaktari kryesor I problemit tė tyre.
Parullat qė kanė brohoritur studenėt gjatė marshimit nėpėr rrugėt e Tetovės kanė qenė tė njejta si ditėn e mėparshme. Njė parllulė e re qė ėshtė brohoritur mė shumė dje ka qenė “duam pėrkrahje” dhe “kush nuk na pėrkrah nuk ėshtė shqiptar” (H.A)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio