Studentet.info
Lajme : Te monopoli ska mė as studentė as Universitet
Kyqur 28-11-2005 4:55:26 (1562 Lexime)

USHT- ja shpėrngulet nė Reēicė tė Vogėl

Tetovė, 28 NĖNTOR- Nė objektet e Universitetit tė Tetovės tek Monopoli tė shtunėn ka hyrė policia. Kjo konfirmohet edhe nga zyrtarėt e UT-sė tė cilėt thonė se kjo ndėrhyrje ėshtė bėrė me urdhėr tė Gjykatės Themelore tė Tetovės. Edhe pse u pėrpoqėm qė ta sigurojmė mė tepėr tė dhėna rerthė kėsaj ngjarje nuk arritėm tė mėsojmė diē mė tepėr rrethė asaj qė ka ndodhur gjatė aksionit tė policisė
Burime tė policisė bėjnė tė ditur se me urdhėr tė Gjykatės sė Tetovės ėshtė bėrė shpėrngulja e administratės sė UT-sė dhe inventarrit tjetėr nga ndėrtesat e Monopoltit, ku deri mė tani kanė qenė tė instaluara fakultetet e Drejtėsisė, Ekonomisė dhe Shkencave Humane. Nė anėn tjetėr mėsohet se Rektorati i UT-sė ka informuar studentėt se nga e hėna mėsimi pėr studentėt qė kanė qenė tė Monopoli do tė zhvendoset nė tre objektet tjera ekzistuese me tė cilat disponon USHT-ja.


Drejtoria e Kėshillit tė Rektoratit tė USHT-sė ka informuar zyrtarisht se prej tė hėnės ligjeratat dhe i tėrė personeli akademikė, administrata dhe nėpunėsit konformė vendimit nė fjalė do tė vazhdojnė me punė nėpėr objektet qė pėrbėjnė infrastrukturėn haspėsinore ekzistuese si nė ish-rektoratin, nė objektin i cili gjendet nė Re]icė tė Vogėl dhe nė Rektoratin e ri.
Nė anė tjetėr vazhdon greva e nėpunėsve tė USHT-sė nė objektin e Monopolit ku mėsohet se situata ka hyrė nė fazėn kritike. Sipas burimeve tona nga USHT-ja kuptojmė se derisa tė marrė fund greva dhetė vendoset epilogu i pronėsisė sė objekteve tė Monopolit puna do tė vazhdojė nėpėr objektet tjera.


Nga:Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio