Studentet.info
Lajme : USHT-ja DEL PĖRKOHĖSISHT NGA SITUATA KRITIKE
Kyqur 29-11-2005 8:22:27 (1801 Lexime)


Studentėt dhe profesorėt u kthehen objekteve tė vjetra

Tetovė, 29 NĖNTOR- Ende nuk dihet se cili do tė jetė fati i objekteve tė Monopolit tė Tetovės, ku ishin tė vendosura shumica e fakulteteve tė USHT-sė.
Zyrtarėt e Universitetit Shtetėror tė Tetovės, njoftojnė se aktivitetet qė pėrkojnė me rrjedhat e pėrgjithshme i kanė kanalizuar, pas problemeve me objektet e Monopolit. Ligjėratat do t’i fillojnė prej sot nėpėr hapėsirat e pashfrytėzuara si nė ish-rektoratin, nė rektorat dhe nė ndėrtesėn nė Reēicė tė Vogėl, ndėrkohė qė dita e djeshme ka qenė ditė jo punė pėr studentėt tė cilėt nuk janė njoftuar nė kohė pėr kėtė.Ndėrkohė qė largimi i studentėve dhe inventarit nga kėto objekte deri diku tregon se derisa tė zgjidhet pėrfundimisht ēėshtja mes pronarėve tė kėtij objekti nuk do tė ketė kthim tė studentėve nė kėto objekte.
Burime zyrtare tė USHT-sė deklaruan se pėrgatitjet janė kryer si nė aspektin e sigurimit tė hapėsirave pėr t’u mbajtur ligjėratat, pėr stafin administrativ dhe tė profesorėve, me ēka do tė vazhdojė puna e rregullt nė kėtė institucion tė lartė arsimor.

Nga:Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio