Studentet.info
Lajme : STUDENTĖT TĖ SHPEJTOJNĖ
Kyqur 21-12-2005 6:26:23 (1557 Lexime)


Transferimi nga UT-ja nė USHT deri mė 31 dhjetor

TETOVĖ, 21 DHJETOR- Nė mbėshtetje tė nenit 198 pika 3, tė Ligjit pėr Arsim tė Lartė, neni 46 tė Ligjit pėr ndryshime dhe plotėsime tė Ligjit pėr Arsim tė Lartė (fletorja Zyrtare 49/03), neni 5 i Ligjit pėr Themelimin e Universitetit Shtetėror tė Tetovės dhe neni 214 i Statutit tė USHT-sė pėr procedura tė pėrgjithshme drejtuese, si dhe nė bazė tė Vendimit tė Kėshillit tė Rektoratit nė mbledhjen e XVI tė rregullt tė mbajtur mė 16.11.2005 lėshon njė njoftim ku thuhet se njofton tė gjithė studentėt, dhe tė diplomuarit e ish-Universitetit tė Tetovės, qė afati pėr transferimin e tyre dhe marrjen e diplomave tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės ėshtė deri mė 31.12.2005.


Nė njoftim mė tej thuhet se studentėt tė cilėt nuk do t’i kryejnė procedurėn e transferimit deri nė afatin e 31.12.2005, nga ana e USHT-sė do tė trajtohen si studentė, tė cilėt kanė hequr dorė nga vazhdimi i studimeve tė mėtutjeshme. USHT-ja pas afatit tė lartshėnuar nė aspektin ligjor, nuk do tė ketė tė drejtė pėr veprime juridike tė mėtutjeshme pėr kėtė kategori studentėsh dhe nuk do tė mbajė pėrgjegjėsi juridike, thuhet nė njoftimin zyrtar tė nėnshkruar nga sekretari i pėrgjithshėm i Universitetit Shtetėror tė Tetovės mr. Bashkim Selmani.

Nga:Ismet KROSI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio