Studentet.info
Lajme : Ndroj jetė presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova
Kyqur 21-01-2006 11:03:10 (1586 Lexime)

Studentėt tė shokuar pėr vdekjen e presidentit Rugova

PRISHTINĖ, 21 JANAR- Komuniteti studentor kosovar, ėshtė shokuar me tė marrė lajmin pėr vdekjen e presidentit tė Kosovės, Ibrahim Rugova. Bibliotekat dhe vendqėnrimet e tjera tė studentėve janė boshatisur me tė mėsuar kėtė lajm. Kudo mbretėron zi nė Kosovė, ndėrkohė qė tė gjitha rrugėt kanė pėr cak lagjen Velania, vendin ku presidenti Rugova pėr 15 vite bėri rezistenė paqėsore dhe pėrpjekje titanike pėr pavarėsi tė vendit.
Presidenti rugova ndėrroi jetė tė shtunėn nė moshėn 61 vjeēare, nė orėn 11:38, pas njė sėmundje tė rėndė kanceroze e cila i kishte pėrfshirė mushkėritė. (B.K)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio