Studentet.info
Lajme : USSH, LETĖR NGUSHĖLLUESE FAMILJES SĖ PRESIDENTIT RUGOVA
Kyqur 25-01-2006 4:11:46 (1558 Lexime)

Presdienti Rugova la gjurmė tė pashlyeshme nė ēasjen profesionale, kritike dhe politike

PRISHTINĖ, 24 JANAR- Vdekja e papritur e Presidentit Rugova ėshtė njė humbje e madhe pėr Kosovėn, pasi ai pėrpos kontributit tė tij nė rrafshin e shkencės, ka dhėnė njė kontribut tė pazėvendėsueshėm pėr proceset politike nėpėr tė cilat ka kaluar dhe po kalon Kosova, thuhet nė njė telegram ngushėllimi qė Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH) i ka dėrguar familjes sė tė ndjerit Rugova. Me vdekjen e tij, Kosova dhe Populli Shqipėtar humbi shumė, nė rrugėtimin e tij, ndėrsa familja humbi njeriun mė tė dashur, thuhet mė tej.


“Na tronditi thellė lajmi pėr vdekjen e presidentit tė Kosovės, Dr. Ibrahim Rugovės, tė cilin do t'a mbajmė nė mend si njeri tė pėrkushtuar pėr profesionin, pėr Kosovėn dhe tė ardhmen e saj. Presdienti Rugova gjatė punės sė tij shumėvjeēare la gjurmė tė pashlyeshme ne ēasjen profesionale, kritike dhe tė angazhuar politike, qė ndikoi nė orientimin e drejtė tė shumė gjeneratave, tė popullit Shqiptar”, thuhet nė letrėn ngushlluese.
Nė fund, Bordi Qėndror dhe anėtarėsia e Unionit tė Studentėve Shqiptarė, shprehė ngushėllimet mė tė sinqerta pėr familjen Rugova dhe tė gjithė shqiptarėt kudo qė gjenden.

Nga: B. KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio