Studentet.info
Lajme : Unioni i Studentėve tė Universitetit tė Evropės Juglindore
Kyqur 25-01-2006 10:08:03 (1280 Lexime)

Ngushllime pėr Familjen Rugova

Tetovė, 24 JANAR- Me rastin e vdekjes sė Presidentit tė Kosovės dr. Ibrahim Rugova, Unioni i Studentėve tė Universitetit tė Evropės Juglindore nė Tetovė, i shpreh ngushėllimet mė tė sinqerta familjes Rugova dhe popullit shqiptarė, duke konsideruar veprėn dhe idealin e tij si tė pakrahasueshėm pėr historinė moderne. Ėshtė i dhimbshėm fakti qė ai nuk do tė jetė fizikisht nė momentin kur Kosova edhe dejure do tė jetė e pavarur. Pėr ne dhe gjeneratat e ardhshme figura e dr. Rugovės do tė jetė shembull se si duhet vepruar dhe punuar pėr komb dhe atdhe.

Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio