Studentet.info
Lajme : Homazhe nė selinė e Akademisė sė Shkencave
Kyqur 25-01-2006 13:27:20 (1257 Lexime)

Studentėt kosovarė, Moisiut: Dėrgoni ngushėllimet tona

TIRANĖ, 25 JANAR- Rreth 400 mesazhe ngushėllimi, tė studentėve kosovarė qė studiojnė nė Shqipėri, u mblodhėn tė Martėn nė formėn e njė albumi dhe mė pas i janė dorėzuar Presidentit tė Republikės, Alfred Moisiu. Ato do t’i pėrcillen familjes sė Presidentit tė Kosovės Dr. Ibrahim Rugova, i ndarė nga jeta katėr ditė mė parė. Po dje qytetarė shqiptarė kanė bėrė homazhe nė selinė e Akademisė sė Shkencave tė Shqipėrisė, nė kujtim tė Dr. Ibrahim Rugovės, ndėrsa nė vend qė prej ditės sė djeshme vazhdon Zija Kombėtare.


Homazhet vazhduan pėr disa orė gjatė paradites sė ditės sė sotme. Nė Librin e Ngushėllimeve kanė shprehur ngushėllimet e tyre, pėr Presidentin e Kosovės, personalitetet mė tė lartė shtetėrorė, akademikė, studiues, njerėz tė njohur tė artit dhe tė kulturės shqiptare, si dhe qytetarė tė thjeshtė tė Tiranės. (Gazeta Shqiptare)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio