Studentet.info
Lajme : ALBANOLOGĖT ITALIANĖ PĖR KOLEGUN E TYTRE IBRAHIM RUGOVA
Kyqur 01-02-2006 3:49:42 (1994 Lexime)

Profesorėt e katedrave albanologjike tė Italisė kanė dėrguar njė mesazh ngushėllimi pėr Presidentin Rugova


PRISHTINĖ, 31 JANAR- Drejtuesit dhe pedagogėt e katedrave albanologjike tė universiteteve italiane tė Kalabrisė, Palermos, Romės, Leēės, Barit, Firencės, Mesinės dhe Venecjes nepėrmjte njė mesazhi shprehin dhe marrin pjesė nė hidhėrimin e popullit tė Kosovės pėr humbjen e Presidentit Ibrahim Rugova. Ata kujtojnė politikėn e Tij largpamėse pėr njė bashkekzistencė paqėsore tė popujve dhe veprėn e Tij madhore nė shėrbim tė botės shqiptare dhe duke nderuar burrė shtetasin, akademikun, albanologun, studiuesin e letėrsisė shqiptare dhe Simbolin e pavarėsisė sė Kosovės.


Kjo ėshtė thėnė nė mesazhin e ngushėllmit tė nėnshkruar nga: Francesco Altimari (Universitą della Calabria), Matteo Mandalą (Universitą di Palermo Universitą di Messina), Elio Miracco (Universitą di Roma "La Sapienza"), Anton Nikė Berisha (Universitą della Calabria Universitą di Messina), Francesca Di Miceli (Universitą di Palermo), Giovanni Belluscio
(Universitą della Calabria Universitą di Bari), Monica Genesin (Universitą di Lecce), Giuseppina Turano (Universitą 'Ca Foscari' di Venezia Universitą di Firenze), Thoma Rrrushi (Universitą di Messina), Brunilda Dashi (Universitą di Roma "La Sapienza"), Gėzim Gurga (Universitą di Palermo Universitą di Messina), Ardian Doka (Universitą di Palermo), Genc Lafe (Universitą di Lecce), Albana Ndoja (Universitą della Calabria), Josif Mita (Universitą di Messina), Fiorella De Rosa (Universitą di Lecce), Gilda Alimhillaj (Universitą di Bari). /QIK
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio