Studentet.info
Lajme : Studentėt e Mjekėsisė dhe stomatologjisė filluan me dorėzimin e indekasave
Kyqur 07-01-2005 11:14:46 (2260 Lexime)


Dorėzohen mbi 340 indekse-grevės i afrohet fundi!

TETOVĖ, (7 JANAR)-Studentėt grvesit tė Fakultetit tė Mjekėsisė dhe Stomatologjisė nė Univesritetin e Tetovės prej dje kanė filluar tė dorėzojnė indeksat nė kėtė universitet pėr tė verifikuar numrin e saktė tė studentėve dhe nėse tė njetėt i plotėsojnė kushtet pėr transfer nė Universitin e Triranės, Prishtinės dhe tė Shkupit.
Antari i kėshillit grevsit Besnik Krasniqi tha se deri mė tani indekast e tyre i kanė parashtruar 340 studentė.
"Deri mė tani gjithēka shkon sipas planit dhe studentėt nė kohė i dorėzojnė indekaset e tyre nė kėshillin grevsit. Besojm se deri nesėr do ta pėrfundojmė kėtė punė sepse presim edhe 200 student tjerė qė ti dorėzojnė indekset e tyre" theksoi Krasniqi.
Ai u bėri thirje edhe studentėve tjerė qė me kohė tė parashtrojnė kėrkėsat deri te kėshilli grevsit sepse pėr ato student qė nuk do tė parashtrojnė indekast nuk do tė mbajė llogari askush.
"Nuk do tė thotė se me mbledhjen e indeksave do tė regullohet edhe transferimi sepse ende nuk ka ardhur ndonjė pėrgjigje e argumentuar nga UP dhe UT qė garanton pėr ēėshtjen nė fjalė" nėnvizoi ai. Sipas tij, mbledhja e indekseve ėshtė vetėm njė parapregaditje dhe lehtėsim pėr procedurėn e transferimit qė universitetet e lartėpėrmendura tė kenė tė dhėna tė sakta se pėr ēfar numri bėhet fjalė dhe sa janė kapacitetet e tyre tpėr tė pranuar.
"Nė momentin qė do tė nėnshkruhet ndonjė marveshje qė i plotėson kėrkesat e studentėve gjithcka tė rrjedh shpejtė dhe pa pengesa,pa u zvaritur pua pėr cėshtje teknike"deklaroi pėrfaqėsusi i kėshillit grevsit Besnik Krasniqi.
Ndėrkohė qė studentėt po i grubullojnė indeksat, me kėto ēėshtje teknike po meret grupi punues i pėrbėrė nga Agim Shabani, Nevzat Elezi ,Agim Ramadani,Bedri Limani ,dhe Qani Nuhiu

Nga: Xhevahir NEZIRI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio