Studentet.info
Lajme : Grupacioni ProKredit me aktivitete tė reja
Kyqur 09-02-2006 8:36:42 (1418 Lexime)

Akademi ndėrkombėtare pėr bankierė

Shkup, 09 Shkurt-ProKredit Holding, aksionari kryesor dhe koordinator nė tė gjitha ProKredit Bankat, nė mėnyrė solemne e hapi akademinė pėr bankierė nė sferėn e mikro-financimit.
Akademia ėshtė menduar si qendėr treningu pėr arsimim tė personalit lokal menaxhues tė ProKredit Bankave nėpėr botė dhe ėshtė nė nivel tė programit MBA, kurse studentėt e Evropės Lindore, Afrikės, Amerikės Qendrore dhe Latine, do t’i ndjekin ligjėratat gjatė tre vjetėve


Instruksionet dhe ligjėratat u janė kushtuar thellimit tė mėtejshėm tė diturisė nė sferėn e kontabilitetit, kontrollit financiar, organizimit, zhvillimit tė shkathtėsive menaxhuese, si dhe afrimit tė shėrbimeve bankare pėr tė gjithė njerėzit. Ligjėratat do tė zhvillohen nė gjuhėn angleze. Nė gjeneratėn e parė do tė marrin pjesė 65 studentė nga 21 vende, ndėrsa 4 prej tyre janė prej Maqedonisė.
Nė grupacionin ProKredit janė tė punėsuar 8,000 persona, kurse pėr 10 vjetėt e ardhshėm ėshtė parashikuar qė numri i tyre tė rritet nė 17,000.
Rezultatet e dhjetorit tė vitit tė kaluar treguan portfolio kreditore prej 1,5 bilionė euro dhe 567,000 klientė, firma tė vogla dhe tė mesme nga vendet nė transicion dhe atyre nė zhvillim.
Pėr grupacionin ėshtė mė e rėndėsishme qė tė formohet klimė, ku klientėt dhe tė punėsuarit do tė jenė tė kėnaqur nė mėnyrė tė barabartė. Akademia do tė ofrojė mundėsi pėr zhvillim profesional dhe personal tė tė punėsuarve, si dhe kuadro, tė cilėt nė mėnyrė tė suksesshme do tė mund t’u shėrbejnė miliona klientėve nė tė gjitha operacionet bankare. (I.I)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio