Studentet.info
Lajme : Shtohen kontaktet dhe bashkėpunimi me universitetet evropiane
Kyqur 13-02-2006 9:16:00 (1485 Lexime)

Rektori Beadini nė Universitetet evropiane

TETOVĖ, 13 SHKURT- Gjatė vizitės nė Zvicėr, Gjermani dhe Slloveni rektori i USHT-sė, Nexhbedin Be-adini, ka realizuar takime me rektorin e universitetit tė Cyrihut, Shtutgardit dhe Lubja-nės. Gjatė kėtyre takimeve ėshtė biseduar pėr mundėsinė e bashkėpunimit ndėruniversitar.
Autoritetet e USHT-sė shprehen se bashkėpunimi me kėto universitete do tė ngėrthejė nė vete bashkėpunim tė ndėrsjellė nė fushėn e hulumtimeve shkencore, projekte tė pėrbashkėta, simpoziume, seminare, kėmbim tė stafit akademik dhe tė studentėve si dhe organizim tė pėrbashkėt tė studimeve tė rregullta dhe pasuniversitare.


Sipas tyre, bashkėpunimi me Universitetin e Cyrihut fillimisht do tė realizohet nėpėrmjet njė grupi punues pėr kėmbimin e kuadrove. Beadini nė Lubjanė vizitoi fakultetin e bioteknologjisė, ku ėshtė potencuar bashkėpunimi nė fushėn e shkencave politeknike dhe me kėtė rast u vendos qė njė grup ekspertėsh nga ky fakultet tė qėndrojė pėr njė vizitė nė Tetovė, pėr hartimin e planeve dhe programeve studimore tė bioteknologjisė. Edhe nė universitetin e Shtutgar-dit ėshtė potencuar bashkėpunimi nė fushėn e shkencave politeknike, nė lėmin e ndėrtimtarisė. (Monitor)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio