Studentet.info
Lajme : STUDENTĖT GAROJNĖ NĖ SPORTIN E SKIJIMIT ALPINIST
Kyqur 18-02-2006 6:19:32 (1439 Lexime)

UEJL organizon pėr tė dytėn herė Universiadėn Dimėrore

TETOVĖ, 18 SHKURT- “Kodra e Diellit”, qė gjendet nė malet pėr rreth qytetit tė Tetovės, do tė jetė pėrsėri nikoqire e Universiadės Dimėrore, e dyta me radhė e kėtij tipi organizimi. Kjo ėshtė konfirmuar tė premtėn nga zyra pėr Informim e UEJL’sė, pėrkatėsisht nga shefeja e zyrės Adelina Marku, me anė tė njė letre qė ka dėrguar nė redaksinė e tablloidit virtual Studentet.Info.
“Universiada do fillojė nga data 24.02 deri mė 25.02. 2006, dhe nė tė do marrin pjesė garuesit nga: Universiteti i Evropės Juglindore nė Tetovė, ai i “Shėn Qirili&Metodit” nė Shkup, Universiteti Shtetėror i Tetovės, Universiteti Evropian dhe Akademia Policore. Tė ftuar janė edhe skuadra universitare nga Kosova, Shqipėria, Bullgaria, Greqia dhe Turqia”, bėhet e ditur nė letėr.


Organizatori i kėsaj gare, UEJL, konsideron se gara po shėndrrohet nė njė traditė tė bukur pėr zhvillimin e sportit dimėror nė skijimin alpinist, dhe se sporti duhet kuptuar si nxitės motivacioni pėr studentėt, pasi nėpėrmjet sportit zhvillohet sensi pėr garė dhe ambicie.
Ėshtė hera e dytė qė UEJL organizon njė garė tė tillė dhe pėr mbulesė ka Drejtorinė e Rektorėve tė Konferencės Ndėruniversitare tė Republikės sė Maqedonisė.
Universiada ėshtė e hapur pėr publikun dhe pritėt qė tė shtunėn tė shapllen dhe fituesit nga kjo garė e sportit nė skijimin alpinist.

Nga: Besnik Krasniqi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio