Studentet.info
Lajme : ARSIMI, TEMĖ E DYTĖ E TRAJTIMIT NĖ TAKIMIN E VJENĖS
Kyqur 21-02-2006 11:13:47 (1321 Lexime)

‘Parija’ e Beogradit nuk ditka se ekziston universiteti i serbėve nė Kosovė

PRISHTINĖ, 21 SHKURT- Tė hėnėn kanė filluar bisedimet direkte nė mes Kosovės dhe Serbisė pėr ēėshtje teknike tė cilat duhet zgjidhur para pėrcaktimit tė statusit final tė Kosovės, ndėrsa aspekti i arsimit ėshtė trajtuar pas drekės, si temė e dytė e takimit nė fjalė. Pėrballja e parė e kėtij lloi po i zhvillon punimet nė pallatin “Daun Kinski” tė Vjenės, dhe negociatat po ndėrmjetėsohen nga faktori ndėrkombėtar, i prirė nga Marti Ahtisari.
Burime brenda takimit kanė bėrė tė ditur pėr mediumet kosovare se kėshilltari i presidentit serb kishte shtruar ēėshtjen e njohjes sė njė universitet serb nė Kosovė, ndėrsa anėtari i delegacionit kosovar, Enver Hoxhaj, kishte reaguar duke thėnė se “Ju dukeni se nuk jeni as tė informuar se njė universitet i tillė qė nga viti 2003 ėshtė i legjitimuar”. (B.K.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio