Studentet.info
Lajme : Studentėt grevistė janė skeptik pėr marrėveshjen
Kyqur 09-01-2005 11:14:59 (2114 Lexime)


Studentėt grevistė janė skeptik pėr marrėveshjen


TETOVĖ (09. Janarė) Grupi punues nga Universiteti i Tetovės ka aritur tė mbledh deri dje indeksat e 431 studentė, ndėrsa nga ana e grupit punues ėshtė pėrpunuar dokumentacioni i nevojshėm, ēertifikata e notave pėr transferin e 354 studentėve.
Pėrfundimisht tė gjithė studentėt qė deri nė ditėn e hėnė 10 Janarė 2005 nuk i dorėzojnė indeksat, ata mund tė mbeten pa transfer nė rast se ky bėhėt pas ndonjė marrveshje eventuale me Universitetet simotra Prishtinė apo Tiranė, thuhet nė vendimin e kėshillit grevistė.
Kėshilli grevistė nė deklaratėn e tyre thotė se pėrderisa nuk kanė informacion zyrtarė, nuk mund tė komentojnė marveshjen
“Ende nuk kemi informacione zyrtar se pėr qfarė marrėveshjė bėhėt fjalė".

Pos kėsaj nė njė bisedė telefonike qė kemi realizuar me kryetarin e BDI-sė z. Ali Ahmeti, ai na ftoi qė nė selinė e BDI-sė sot tė zhvillojmė njė takim me tė pėr tė diskutuar rreth marrėveshjes ndėrministrore e cila pėr ne ende ėshtė e panjohur” Duke iu referuar nformacioneve nga mediume te ndryshme qė prezentojnė marrėveshjėn nė fjalė, kemi parasysh se 108 studentė detyrimisht duhet tė shkojnė nė Universitetin e Shkupit, dhe pėr fatin e 199 tė tjerėve ende nuk kemi njohuri se qfarė parasheh ajo marrėveshje pėr kėtė shifėr studentėsh, ndėrsa ne gjithmonė kemi thėne se asnjė studenėt nuk do tė shkoj nė universitetin e Shkupit pa vullnetin e tijė. Studentėt kanė deklaruar se vendim pėr tė pranuar ose jo marėveshjen, ata do tė marin pas sqarimeve qė do tu jap lideri i BDI-sė, nė mbremjen e sė hėnės.

Nga:Halit AJDINI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio