Studentet.info
Lajme : Estrada dhe studentėt nė pėrkrahje tė familjeve skamnore tė ēlirimtarėve
Kyqur 02-03-2006 13:43:25 (1431 Lexime)

UPSK organizoi koncert tė madh humanitar

PRISHTINĖ, 2 MARS- Mbrėmė nė palestrėn sportive “1 Tetori” ėshtė mbajtur njė koncert i pėrmasave tė mėdha, i cili kishte karakter humanitar dhe qė pėr organizator kishte Unionin e Pavarur tė Studentėve tė Kosovės (UPSK).
Salla ishte e stėrmbushur nga studentė dhe qytetarė tė tjerė, tė cilėt dhanė kontributin e tyre nė zbutjen e gjendjes sė rėndė sociale me tė cilėn pėrballen familjet e invalidėve tė luftės dhe familjet e deshmorėve, pėr ē’gjė ishin paraparė tė alokohen mjetet e grumbulluara nga ky koncert.


Nė kėtė mbrėmje dėshmuan pėr tė satėn herė kontributin prej humanistėve tė mėdhenj, solistėt si: Ilir Shaqiri, Sabri Fejzullahu, Leonora Jakupi, Skėnder Hasi, Genta Ismaili, Shpat Kasapi, Adelina Thaēi, Jehona Sopi, Monika Salihu, Mirsa Kėrqeli, REP grupi “Etno Engjujt”, e shumė tė tjerė.

Nga: B. KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio