Studentet.info
Lajme : Konkurs i Qeverisė
Kyqur 23-03-2006 4:18:37 (1466 Lexime)

Pėr studime pasuniversitare 24 bursa

SHKUP, 23 MARS- Qeveria e Republikės sė Maqedonisė pėrmes Sekretariatit pėr ēėshtje evropiane edhe kėtė vit pėr herė tė katėrt e publikoi Konkursin pėr ndarje tė bursave pėr studime pasuniversitare pėr Bashkimin evropian/Integrimet evropiane nė universitetet e huaja pėr vitin akademik 2006/2007.
Pėrmes kėtij programi pėr marrje tė bursave, Sekretariati pėr ēėshtje evropiane nė bashkėpunim me Ambasadėn e Mbretėrisė sė Holandės dhe Ambasadėn e Republikės sė Gjermanisė, deri tani kanė ndarė 24 bursa pėr studime pasuniversitare nė sferat e sė drejtės evropiane, ekonomisė, politikave tė BE-sė dhe studimet multidiciplinare pėr BE-nė, nė universitetet e huaja.


Pėr informim mė tė mirė tė studentėve tė interesuar, pėr mėnyrėn dhe kushtet e nevojshme pėr marrje tė bursave, nga 15 deri mė 30 mars do tė mbahen Ditė tė informimit edhe atė mė 23 mars nė Universitetin shtetėror nė Tetovė dhe nė Universitetin e Evropės Juglindore nė Tetovė, ndėrsa nė Fakultetin Ekonomik nė Shkup, Universitetin "Shėn Cirili e Metodi" mė 30 mars. Nė Fakultetin Ekonomik nė Prilep, e cila ėshtė nė suaza tė "Shėn Klimentit tė Ohrit" data do tė caktohet nė mėnyrė plotėsuese. (Studentet.info)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio