Studentet.info
Lajme : UEJL- TETOVĖ
Kyqur 23-03-2006 4:19:42 (3114 Lexime)

Kartela ISIC – njė botė mundėsish

TETOVĖ, 23 MARS- Zyra “YMCA&SEEU”, nė kampusin universitar tė UEJL-sė nė Tetovė, ka filluar me lėshimin e ISIC kartelave ndėrkombėtarė pėr studentet e UEJL-sė. Me ISIC (International Students Identity Card) studentėt mund tė fitojnė: njohjen ndėrkombėtare tė statusit si student, duke tejkaluar pengesat burokratike pėr identifikim, lirim nė konsumin e mallrave dhe shėrbimeve nė gjithė botėn, duke pėrfshirė edhe Maqedoninė dhe Kosovėn. Me kartelėn ISIC studentėt mund tė blejnė produkte dhe shėrbime deri nė 50% lirim etj. Ēmimi pėr njė kartelė ISIC kushton 400 denar dhe kartela ėshtė valide pėr njė vit. Pėr aplikacionin dhe informatat mė tė hollėsishme studentėt mund tė informohen nė zyrėn pėrkatėse qė vepron nė kampusin e UEJL-sė. (L.H.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio