Studentet.info
Lajme : Studentėt ankohen
Kyqur 23-03-2006 4:26:47 (1463 Lexime)Nė USHT tė reflektojnė vlerat

TETOVĖ, 23 MARS- Studentėt e Fakultetit tė Shkencave Matematiko-Natyrore nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės (USHT) qė studiojnė nė drejtimin Fizikė-Kimi janė ankuar pėr lėshime nė procedurėn gjatė pėrzgjedhjes sė kuadrit mėsimor nė konkursin e fundit. Nė njė kėrkesė tė firmosur nga 19 studentė tė kėtij fakulteti kėrkohet qė tė mos largohen profesorėt eminentė.
"Kemi tė dhėna relevante se ėshtė thyer rregullorja nė procedurė gjatė pėrzgjedhjes sė kuadrit mėsimor. Prandaj, ne nuk mund tė jemi vėzhgues pasivė tė ngjarjeve, por duam tė marrim pėrsipėr pėrgjegjėsinė qė na takon dhe tė mos lejojmė qė nga ky institucion tė largohen kuadrot e suksesshėm. Me kėtė rast do tė pėrmendim vetėm largimin e profesorit Shefket Deharin, kurse nė njė rast tjetėr do t’i publikojmė emrat e atyre qė nuk e kanė vendin nė kėtė institucion", thuhet nė kėrkesėn e studentėve dėrguar titullarėve tė USHT-sė dhe mediave.


Studentėt gjithashtu kėrkojnė nga universiteti mėsimdhėnės qė kanė kapital tė pasur shkencor-akademik dhe jo antivlera. "Jemi pėr vlera dhe dėshirojmė qė USHT-ja tė reflektojė vlera. Por, ne do tė kemi vlera nėse punojmė me pedagogė tė dėshmuar si nė aspektin metodik ashtu edhe nė aspektin profesional", thuhet nė kėtė kėrkesė.
Studentėt e pakėnaqur thanė se kjo kėrkesė ėshtė vetėm hapi i parė me tė cilėn u bėhet me dije udhėheqėsve tė universitetit se studentėt nuk do tė pranojnė vetėm atė ēfarė u servohet. "Ne do tė insistojmė qė nė mėnyrėn tonė tė bėjmė pėrzgjedhjen e kuadrove, sepse ardhmėria u takon tė rinjve dhe ata jemi ne", thuhet nė kėrkesėn e firmosur nga 19 studentė tė drejtimit kimi-fizikė. (I.K.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio