Studentet.info
Lajme : Ftohen studentėt e UP’sė pėr ta mirėmbajtur ambientin
Kyqur 30-03-2006 12:28:22 (1466 Lexime)

Le tė mos jetė aprili, me 1 prill tė pastrohet Qendra Studentore

PRISHTINĖ, 30 MARS- Me rasitin e Ditės Ndėrkombėtare tė Ambientit, 1 prillit, Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH), nėn moton “Tė bashkuar jemi mė tė fortė - tė gjithė pėr njė ambient mė tė mirė”, ka paraparė tė organizoi njė aktivitet tė kėsaj natyre nė hapėsirėn universitare nė Prishtinė.
Zyrtari pėr informim i USSH’sė, Rini Usiri, bėri tė ditur se do tė bėhet pastrimi dhe mbjellja e fidaneve nė Qendrėn e Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės, aktivitet ky qė do tė pėrkrahet nga degėt e kėsaj organizate nė Shqipėri e Maqedoni por edhe nga vetė Qendra e Studentėve.


Me kėtė rast organizatori u ka bėrė thirrje studentėve tė UP’sė qė tė jenė pjesė e kėsaj ekspedite nė mėnyrė qė kjo qendėr por edhe hapėsirat tjera studentore tė jenė shembull i mirėmbajtjes dhe pastėrtisė sė ambientit.
Mbetet qė tė gjithė studentėt tė jenė pjesėmarrės, dhe atė qė nga ora 10:00 kur edhe do tė filloi ky aktivitet.
Tė rikujtojmė qė edhe vitin qė shkoi, nė ditėn ndėrkombėtare tė ambientit, USSH patė organizuar njė aktivitet tė ngjashėm.

Nga: B. KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio