Studentet.info
Lajme : Komunikatė e rektoratit tė Univesritetit tė Tetovės
Kyqur 11-01-2005 11:46:04 (1489 Lexime)


Rektorati kėrkon nga grevsitėt ta pėrkrahin marrėveshjen ministrore

TETOVĖ, (11 JANAR)-Kėshilli i Rektoratit tė Universitetit tė Tetovės nėpėrmjet njė komunikate pėr shtyp njoftoi se nė tėrėsi e pranon dhe e pėrshėndet Marėveshjes e aritur nė mes tri Ministrive tė Arsimit dhe Shkencės pėr transferim tė studentėve tė Fakulltetit tė Mjeksisė dhe Stomatologjisė nė Trianė, Prishtinė dhe Shkup.


"Komisioni profesional i universitetit pas raportit tė punės rreth procedurės sė transferimit tė studentėve dhe pasqyrėn reale pėr strukturėn dhe statusin e tyre vlerėsoi se e njejta ėshtė nė harmoni me marėveshjen e aritur" thuhet nė komunikatė.
"Kėshilli i rektoratit vendosi qė menjehėrė tė startojė me implementimin e marėveshjes dhe pėr kėtė qėllim inisiancat mė tė larta tė UT-sė u bėjnė apel studentėve grevist qė ta pėrkrahin marrėveshjen dhe tė fillojnė me implmentimin e saj, konform udhėzimeve dhe procedurės sė theskuar" theksohet nė komunikatėn e Kėshillit tė Rektoratit tė Universitetit tė Tetovės. Njėherit nė komunikatė u bėhet thirje edhe prindėrve tė studentėve grevist qė tė ndihmojnė qė kjo marrėveshje tė realizohet sepse siē thuhet nė komunikatė ēdo prolongim mund tė sjellė pasoja tė paparashikuara pėr studentėt, prindėrit tyre dhe universitetin.


Nga:Rami Mislimi
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio