Studentet.info
Lajme : Studentėt francezė tė hapur pėr bisedime
Kyqur 04-04-2006 5:28:40 (1309 Lexime)

Studentėt francezė tė hapur pėr bisedime me ligjvėnėsit

PARIS, 4 PRILL- Udhėheqės tė studentėve francezė thonė se janė tė hapur ndaj bisedimeve tė mundshme me ligjvėnės, njė ditė para njė greve tė planifikuar masive nė lidhje me njė ligj tė ri mbi punėn.
Organizuesit e protestės kanė dėnuar kompromiset e propozuara lidhur me ligjin dhe janė zotuar ta zhvillojnė grevėn e planifikuar pėr nesėr. Ata shpresojnė qė nė grevė tė pėrfshihen tė paktėn 1 milionė vetė. Greva pritet tė shkaktojė ērregullime masive nė shėrbimet hukurudhore e ajrore tė vendit. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio