Studentet.info
Lajme : Filloi Panairi ndėrkombėtar pėr arsim nė SHKUP
Kyqur 06-04-2006 6:51:08 (1662 Lexime)


Panairi ndėrkombėtar pėr arsim fillon sot nė Shkup

SHKUP, 6 PRILL- Mė shumė se dhjetra institucione vendore dhe tė huaja do t'i prezantojnė programet dhe mundėsitė mėsimore pėr mėsim dhe studim nė manifestimin nėn parullėn "Arsimi-sfidė dhe mundėsi pėr ēdonjėrin ėshtė investim nė tė ardhmen", qė sot do tė fillojė nė Panarin e Shkupit.

Bėhet fjalė pėr dy prezantime nė Panairin "Ditėt e arsimit dhe shkencės" "Takimi arsimor 2006", tė cilat i organizojnė Ministria e Arsimit dhe Shkencės e Maqedonisė, Qendra arsimore informative-Shkup dhe Projekti "Aktivitete nė arsimin e mesėm" i USAID-it.


Nė kuadėr tė manifestimit "Ditėt e arsimit dhe shkencės" do tė prezantohen 22 institucione tė larta arsimore vendore dhe tė huaja, duke pėrfshirė edhe dy universitetet mė tė vjetra nė Maqedoni, atė tė Shkupit "Sh. Qirili dhe Metodi" dhe Manastirit "Sh.Klimenti i Ohrit".

Krahas kėtij manifestimi tradicional, sivjet pėr herė tė parė do tė mbahet edhe manifestimi "Takimi arsimor", nė tė cilin do tė prezantohen thuajse tė gjitha shkollat e mesme private dhe shtetėrore nė Maqedoni, si dhe mė shumė se 50 kompani shkollore.

Manifestimet tė cilat do tė zgjasin tre ditė, sot paradite do t'i pėrurojė ministri i Arsimit Aziz Pollozhani, rektori i Universitetit tė Shkupit Gjorgji Martinovski dhe ambasadorja amerikane nė Shkup Xhilien Millovanoviq. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio