Studentet.info
Lajme : ATA rikonfirmon mbėshtetjen financiare pėr Universitetin Veror tė Prishtinės
Kyqur 06-04-2006 10:42:08 (1404 Lexime)

Qeveria Holandeze ndihmon UP’nė

PRISHTINĖ, 6 PRILL- Universiteti i Prishtinės, ka bėrė sot nėnshkrimin e marrėveshjeve pėr disa projekte me ATA’nė (Academic Training Association), tė cilat financohen nga Qeveria Holandeze.
Me anė tė kėsaj marrėveshjeje u rikonfirmua mbėshtetja financiare pėr Universitetin Veror tė Prishtinės. Mė pas ėshtė paraparė qė tė implementohen edhe tre projekte tė tjera: Qendra e Themelimit tė Bizneseve, Zhvillimi i Sektorit Privat si dhe Transferimi i studentėve tė Fakultetit tė Mjekėsisė tė Universitetit Shtetėror tė Tetovės nė Universitetin e Prishtinės. (B.K.)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio