Studentet.info
Lajme : LIR dhe USSH organizojnė protestė nė Mitrovicė
Kyqur 12-04-2006 14:27:41 (1540 Lexime)

Ftohen studentėt pėr tė protestuar kundėr ndarjes sė Mitrovicės

PRISHTINĖ, 12 PRILL- Derisa nė opinion gjithnjė e mė shumė po plasohen zėra se kompromisi i dhimbshėm pėr kosovarėt gjatė bisedave pėr statusin e Kosovės do tė jetė ndarja e qytetit tė Mitrovicės, janė tė vetmit studentėt tė cilėt alternativė tė vetme e kanė parė protestėn qė ta kundėrshtojnė ashpėr njė tendencė tė tillė.
Me anė tė njė komunikate drejtuar mediave Lėvizja Intelektuale pėr Referendum (LIR) dhe Unioni i Studentėve Shqiptarė (USSH) ftojnė tė gjithė studentėt dhe qytetarėt tjerė qė me datė 15 prill nė orėn 11:55 tė protestojnė paqėsisht nė Mitrovicė nėn moton “KUNDĖR NDARJES SĖ MITROVICĖS, PĖR RUAJTJEN E PAQĖS”.“Protesta paqėsore mbahet nė Mitrovicė nė qėnder tė qytetit: “Sheshi i Jasharajve”, te lapidari i Mehė Ukesė”, bėnė tė ditur pėrgjegjėsi i Zyrės pėr Informim tė USSH’sė, Rini Useiri.

Nga: B. KRASNIQI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio