Studentet.info
Lajme : Pikėt, matura 35 pėr qind, konkursi 65 pėr qind
Kyqur 16-04-2006 6:19:57 (2516 Lexime)


Vendimi: Konkurs pėr Politeknikun dhe Arkitekturėn

TIRANĖ, 16 PRILL- Specialistėt e Ministrisė rikthejnė konkursin nė shkollat e larta. Ministria e Arsimit ka vendosur qė studentėt qė duan tė regjistrohen nė Universitetin Politeknik dhe nė degėn e arkitekturės duhet t’i nėnshtrohen konkursit, ashtu si vitet e kaluara. Pas urdhrit pėr zhvillimin e konkursit nė shkollat e larta tė Akademisė sė Arteve dhe Akademisė sė Edukimit Fizik, ministri Pollo ka urdhėruar se pėr vitin akademik 2006-2007, pėr Politeknikun nė Tiranė dhe arkitekturėn, tė zhvillohet konkurs pranimi pėr kandidatėt pėr studentė.
Pas propozimeve tė marra nga ky universitet, u vendos se pranimet do tė bėhen mbi bazėn e rezultateve tė provimeve tė Maturės Shtetėrore dhe tė rezultateve tė konkursit tė pranimit, qė do tė zhvillohet dhe organizohet nga Departamenti i Arkitekturės sė Fakultetit tė Inxhinierisė sė Ndėrtimit.


Nė Arkitekturė rezultatet e Maturės Shtetėrore do tė llogariten nė masėn 35 pėr qind, ndėrsa ato tė konkursit tė pranimit nė masėn 65 pėr qind. Pollo ka deklaruar se rezultatet e provimeve tė Maturės Shtetėrore, do t’i duhen konkurrentit pėr pranimin nė shkollat e tjera tė larta. Tarifa e regjistrimit nė konkursin e seleksionimit nė degėn e arkitekturės tė Universitetit Politeknik do tė jetė 4500 lekė dhe 1500 lekė pėr seancė, pasi, sipas propozimit tė kėtij universiteti, konkursi nė degėn e Arkitekturės do tė zhvillohet nė tre seanca. Detajet teknike tė konkursit do tė jepen pranė fakultetit pėrkatės. (SHQIP)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio