Studentet.info
Lajme : Sipas gjykatėsit hetues Nehat Ismaili
Kyqur 12-01-2005 11:24:27 (2369 Lexime)


Procesi gjygjsorė ndaj dy studentėve do tė fillojė tė hėnėn!

TETOVĖ, (12 JANAR) -Procesi gjygjėsore ndaj dy studėtėve tė Univesritetit tė Tetovės Valon Azemi dhe Florent Saiti me siguri do tė fillojė nė fillim tė javės sė arėdhshme, kur pritet tė pėrfundojė procedura e hetuesisė, deklaroi pėr "redaksinė", gjykatėsi hetues nė Gjykatėn Themelore tė Tetovės Nehat Ismaili.
Sipas Ismailit, fjalėn e fundit pėr rastin e kėtyre studėtėve do ta ketė Prekuroria Publike e cila duhet tė konfirmojė fajsinė apo pafajsinė e tyre pėr veprata me tė cilat i ngarkon aktakauza.Studentėt nga Bujanoci, tė cilėt momentalisht janė nė burgun e Tetovės, akuzohen pėr veprat penale "armėmbajtje palaje dhe sulm ndaj personave zyrtarė gjatė kryerjes sė detyrės zyrtare".
Ato u arestuan nė Tetovė mė 24 dhjetorė tė kėtij gjatėnjė aksioni tė forcave tė rendit pėr tė arestuar njė grup tė armatosur tė udhėhequr nga Lirim Jakupi, i cili tani ėshė nė paraburgim nė Prishtinė.

Nga: Xhevahir NEZIRI
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio