Studentet.info
Lajme : Fillojn studimet Postdiplomike
Kyqur 12-01-2005 14:59:33 (2365 Lexime)


NĖ UEJL DO TĖ FILLOJNĖ STUDIMET POSTDIPLOMIKE

TETOVĖ (13 JANAR)Universiteti I Europės Juglindore nė Tetovė ka bėrė njė strategji pune dhe fillimisht ka njė departament I cili merret me pėrgatitjen dhe bėn planifikimin strategjik tė hapjes sė studimeve tė ciklit tė dytė sipas procesit tė Bolonjės qė janė studime postdiplomike. Kjo do tė fillojė qė nga tetori I kėtij viti konfirmuan nė UEJL. Do tė ketė disa drejtime postdiplomike, drejtime tė magjistraturės tė nivelit nacional dhe magjistratura ndėrkombėtare. Nė UEJL thanė se magjistratura vendore do tė bėhet nga stafi akademik vendorė me tė cilėn tanimė disponon ky universitet nė tė gjitha Fakultetet, ndėrsa sa I pėrketė magjistraturave ndėrkombėtare sipas planeve qė ka ky universitet janė magjistratura qė janė tė pėrbashkėta me njė universitet nė Amerikė, nė Europė dhe universiteti I Evropės Juglindore.

Ka plane tė ketė magjistratura nė Fakultetin Juridik, nė atė pėr trajnimin e mėsuesve ose Fakultetin Pedagogjik, do tė thotė se plani parasheh njė shumėllojshmėri tė ndryshme .
“ Ne kryesisht jemi tė interesuart qė kėto studime ti ofrojmė stafit tonė akademik, asistentėve tė rinj dhe pėr kėtė universiteti ka njė buxhet tė vecantė dhe ne vecmė kemi asistent tanė tė rinj tė cilėt janė Amerikė, nė Europė nė vende tė ndryshme qė janė duke I kryer magjistraturat dhe doktoraturat “tha shefi I zyrės pėr informim Burim Sadiku.

Nga:Urim SALIHU
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio