Studentet.info
Lajme : Donatorėt pėrkrahin vendimin e zgjedhjeve ne UP
Kyqur 11-05-2006 7:52:55 (1312 Lexime)

Donatorėt mbėshtesin vendimin pėr mbajtje tė zgjedhjeve tė pėrgjithshme nė UP

PRISHTINĖ, 11 MAJ- Pėrmes njė komunikate tė OSBE-sė, donatorėt kanė mbėshtetur vendimin pėr pėr mbajtjen e zgjedhjeve tė pėrgjithshme nė Universitetin e Prishtinės, nė mėnyrė qė tė mundėsohet integrimi nė komunitetin evropian tė arsimit tė lartė.“Ftojmė Qeverinė e Kosovės, Ministrinė Arsimit dhe udhėheqjen legjitime tė Universitetit tė Prishtinės qė tė ndėrmarrin tė gjitha masat qė tė vendosin sundimin e ligjit nė Universitet, pėrmes rizgjedhjeve nė tė gjitha shkallėt, me monitorim tė OSBE-sė, ashtu siē ėshtė rekomanduar nga grupi i ekspertėve tė qeverisė”, thuhet ndėr tjera nė kumtesėn e pėrbashkėt tė donatorėre. Nė listėn e donatorėve janė: Agjencia pėr Zhvillim e Kanadės, Zyra ndėrlidhėse e Komisionit Evropian, Zyra e SHBA-ve nė Prishitnė, Agjencia pėr Zhvillim e Austrisė, si dhe zyrat e Finlandės, Holandės, Britanisė sė Madhe, Gjermanisė, Greqisė dhe misioni i OSBE-sė nė Kosovė. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio