Studentet.info
Lajme : Fuere para studentėve tė gazetarisė nė SHKUP
Kyqur 22-05-2006 6:46:56 (1447 Lexime)


Fuere dhe Shiftar pėr gazetarėt dhe evrointegrimin

SHKUP, 22 MAJ- Ambasadori i Bashkimit Evropian dhe i Sllovenisė, Ervan Fuere dhe Marian Shiftar, para studentėve tė gazetarisė do tė flasin pėr evrointegrimin e vendit.

Nė seminarin e titulluar si "Integrimi evropian i Maqedonisė dhe roli i gazetarėve", Fuere dhe Shftar do tė mbajėn fjalim edhe pėr procesin nė tė cilin gazetaria profesioniste mund tė kontribuojė nė pėrshpejtimin e kėtij procesi.

Seminarin e organizon Instituti i Maqedonisė pėr Mediume (IMM) nė kuadėr tė njė vargu tribunash tematike pėr studentėt e shkollimit njėvjeēar pėr gazetari. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio