Studentet.info
Lajme : Letra e hapur e Ministrit tė Arsimit rektoratit tė Ut-ės
Kyqur 13-01-2005 10:23:32 (1493 Lexime)


Pollozhani: Urgjentisht tė hartohen listat e studentėve

TETOVĖ (13 JANAR) Ministria e Arsimit dhe e Shkencės dėrgoi sot letėr nė Universitetin shtetėror tė Tetovės nga i cili kėrkon qė tė sigurohen dokumentet e nevojshme pėr transferimin e studentėve nga Fakulteti i Mjekėsisė pranė Universitetit tė Tetovės nė Fakultetin pėrkatės nė Tiranė, nė Prishtinė dhe nė Shkup.

Marrėveshjen pėr transferin e studentėve tė mjekėsisė tė Universitetit tė Tetovės, ministritė e arsimit dhe shkencės tė Maqedonisė, Shqipėrisė dhe tė Kosovės e kanė arritur mė 8 janar tė vitit 2005.

"Duke pasur parasysh atė se Marrėveshja ėshtė e njohur pėr opinionin dhe duke e pasur parasysh afatin e caktuar nė pikėn 2 tė Marrėveshjes, Ministria e Arsimit dhe Shkencės u inkuadrua drejt realizimit tė Marrėveshjes - janė hartuar listat pėr transferin e studentėve nė Universitetin e Tiranės, pėr kėtė shkak kėrkojmė qė nė bazė tė Marrėveshjes, studentėt tė cilėt duhet tė transferohen nė bashkėpunim me shėrbimin studentor tė Rektoratit tė Universitetit tuaj, qė t'i sigurojnė edhe dokumentet e nevojshme pėr transferin e studentėve sipas Marrėveshjes", theksohet nė letrėn e ministrit, Aziz Pollozhani dėrguar Universitetit tė Tetovės.

Nė letrėn shtohet se pasiqė dokumentet do tė verifikohen nė Ministrinė e Arsimit dhe tė Shkencės tė Maqedonisė, ato nėpėrmjet ministrisė resore tė Shqipėrisė do tė pėrcjellin nė Universitetin nė Tiranė. Nė mėnyrė tė njejtė urgjentisht duhet tė veprohet edhe pėr studentėt pėr transferin e universitetit tė Shkupit dhe tė Prishtinės
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio