Studentet.info
Lajme : Studentė kosovar tė mjekėsisė paralajmrojn grevė urie nė Tiranė
Kyqur 25-05-2006 8:08:21 (1688 Lexime)


Protest i ish-studentėve tė mjekėsisė tė UT-sė nė Tiranė

TIRANĖ, 25 MAJ- Rreth 50 ish-studentė kosovar tė mjekėsisė tė Universitetit tė Tetovės (UT), paralajmėruan grevė urie nėse nuk respektohet marrėveshja pėr transfer.

Ish-studentėt e Universitetit tė Tetovės, pėrndryshe nga Kosova, tashmė dy ditė protestojnė para Ministrisė shqiptare tė Arsimit nė Tiranė, duke kėrkuar qė tė respektohet marrėveshja pėr transferin e studentėve nga Fakulteti i Mjekėsisė i Tetovės nė atė tė Tiranės.Studentėt bėjnė tė ditur se Ministria e Arsimit e Shqipėrisė nuk e respekton marrėveshjen pėr transfer, me tė cilin lirohen tėrėsisht nga pagesa e stipendisė, duke marrė parasysh se nga Tetova nė Tiranė studimet i kanė vazhduar me marrėveshje paraprake ndėrmjet Maqedonisė, Kosovės dhe Shqipėrisė. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio