Studentet.info
Lajme : Ndėrtohet shkolla fillore per 400 nxenes ne Tetove
Kyqur 31-05-2006 2:53:58 (3809 Lexime)


Pėrurimi i objektit tė SHF "Bratstvo-Migjeni"

TETOVĖ, 31 MAJ- Ceremonia e pėrurimit solemn tė objektit tė shkollės fillore Bratstvo-Migjeni do tė mbahet sot nė Tetovė.

Me pėrurimin e kėtij objekti, komuna e Tetovės do tė fitojė institucion modern arsimor me kapacitet pėr 400 nxėnės. Ndėrtimi i kėsaj shkolle fillore do ta pėrforcojė qasjen deri te arsimi i tė gjitha bashkėsive lokale dhe do t`i pėrmirėsojė kushtet pėr arsim.
Fjalim hyrės nė solemnitetin e rastit do tė mbajė kryeministri i Maqedonisė Vllado Buēkovski.
Fjalim do tė mbajnė edhe ministri i Arsimit dhe Shkencės Aziz Pollozhani, pėrfaqėsuesi i Bankės pėr Zhvillim tė Kėshillit tė Evropės, Tomas Fuglister, ambasadori i Zvicrės nė Maqedoni, pėrfaqėsuesi i pėrhershėm i UNDP-sė nė Maqedoni, Maria Luiza Silva Mehias dhe kryetari i Tetovės, Hazbi Lika. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio