Studentet.info
Lajme : Permirsime notash me denare ne Strumice
Kyqur 07-06-2006 6:29:50 (1633 Lexime)

Profesoresha mori 2.500 denare per permirsimin e notes

STRUMICĖ, 7 QERSHOR- 2.500 denar, ishte shuma e parave qe permirsoi noten kerkoi 55 vjecarja profesoresha M.Gj ne Gjimnazin “Jane Sandanski” ne Strumice.

Profesrosha M.Gj ligjeron lenden kontabilitetit ne paralelen ekonomike. Gjithsej ka mare 22.500 denare nga maturantet e vitit te katert nga 9 nxenės.
Sipas zėdhėnsit tė MPB Borēe Peshevski, profesoresha eshte zbuluar sot ne vend te gnjares, kur i mori parat nga nje maturant. Kurse parat e mara me par i ka mar nėprmjet ndėrmjetesuesit.Ky ishte rasti i parė i marjes mito i njė profesoreshe nė Strumicė.
Nė polici ku sot punojnė pėr zbardhjen e rasteve, thuhet se kunder profesoreshes te do tė ngrihet kallėzim penal pėr tentim per mito.

Nga: Suzana TASEVA
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio