Studentet.info
Lajme : Interpoli arreston 67 persona nė njė operacion kundėr pornografisė
Kyqur 08-06-2006 12:28:36 (2334 Lexime)Profesoret e Universitetit arrestohen per poronografi me femijet

8 QERSHOR- Pėrmes njė operacioni tė bashkėrenduar kundėr pornografisė me fėmijė, Interpoli arrestoi 67 persona nė pesė vende evropiane.

Policia spanjolle thotė se arrestoi 10 persona, kurse 38 u arrestuan nė Francė. Ata thonė se nėntė vetė u ndaluan nė Sllovaki, 7 nė Belgjikė dhe tre nė Hollandė.

Tė gjithė tė ndaluarit akuzohen pėr shpėrndarjen e pamjeve pornografike me fėmijė nė internet. Policia spanjolle thotė se rrjeti pėrdorte teknologji kompjuterike tepėr tė sofistikuar pėr tė fshehur informacionin qė transmetohej. Ata thonė se ndėrmjet tė ndaluarve janė disa profesorė universiteti.
Ky ėshtė operacioni i fundit nė njė seri tė tillė nga policia spanjolle kundėr pamjeve pornografike me fėmijė nė internet gjatė muajve tė fundit. Vetėm nė janar, mė shumė se 40 vetė u arrestuan nėn akuzat pėr blerje dhe shitje nė internet tė videove pornografike me fėmijė.//lk
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio