Studentet.info
Lajme : Fondacioni Shqiptar i Bursave
Kyqur 09-06-2006 6:55:18 (1706 Lexime)

Ndahen katėr bursa pasuniversitare

SHKUP, 9 QERSHOR- Fondacioni Shqiptar i Bursave nėpėrmjet njė kumtese njofton opinionin se nė konkursin pėr bursa pasuniversitare tė shpallur mė 25 mars 2006, Komisioni pėrkatės ka zgjedhur kandidatėt fitues. Fitues tė bursave pasuniversitare janė kandidatėt Yllka Istrefi nga Shkupi, specializim nė piano performim, Bashkim Idrizi nga Shkupi, doktoraturė nė hartografi, Irfan Ahmeti nga Prilepi, specializim nė endokrinologji,
Bujar Osmani nga Shkupi, specializim nė kirurgji. Nė kumtesė potencohet se Fondacioni Shqiptar i Bursave ka ardhur nė pėrfundim se bursistėt e zgjedhur duke plotėsuar kushtet e konkursit janė shpresė reale pėr plotėsimin e zbrazėsive aktuale dhe nevojave tė mėdha tė institucioneve edukative arsimore dhe shkencore nė Maqedoni.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio