Studentet.info
Njoftime : KĖSHILLI I STUDENTĖVE
Kyqur 22-06-2006 5:47:18 (1950 Lexime)

KĖSHILLI I STUDENTĖVE
FAKULTETI I SHKENCAVE TEKNIKE TĖ APLIKUARA
MITROVICĖ


KOMUNIKATĖ PĖR MEDIA

Pas ngjarjeve tė fundit nė Universitetin e Prishtinės, gjegjėsisht nė Fakultetin e Shkencave Teknike tė Aplikuara nė Mitrovicė, ku me datėn 08.05.2006 e Hėnė ėshtė bojkotuar mėsimi nė kėtė fakultet meqenėse njė vendim i tillė ishte sjellė nga Parlamenti Studentorė, kėshilli i studentėve nė kėtė Fakultet sot pas njė mbledhje tė jashtėzakonshme kishte marrė njė vendim kontraverz me atė tė Parlamentit Studentorė, me tė cilin vendim ftohen studentėt e FSHTA qė nga dita e nesėrme tė vazhdojnė mbajtjen e mėsimit normalisht.

Arsyetimi:

Pas mbajtjes sė protestės sot (e Marte), ku pjesmarrės ishin edhe studentėt e Fakulteti tonė, ėshtė vėrejtė njė frymė dhe njė anim plotėsisht politk nga ana e pėrfaqėsuesve tė Parlamentit Studentorė. Prandaj ne si pėrfaqėsues tė studentėve nė FSHTA nuk dėshirojmė tė jemi tė politizuar dhe tė jemi pjesė e kėsaj loje politike, gjithashtu si perfaqėsues tė kėtyre studentėve e kemi njė obligim moral qė kėta studentė tė mos I influencojmė nė lojėra tė tilla politike.

Ne nuk dėshirojmė qė studentėt tanė tė humbin mėsimin, pėrderisa problemet e fundit nė UP, nuk janė qėshtje me tė cilat duhet tė mirren studentėt kėshtu qė ne dėshirojmė tė distancohemi nga kėto ngjarje qė ne mendojmė se janė politike.


Pėrfaqėsuesit e Kėshillit tė Studentėve nė FSHTA:
Naim HAJRA
Xhevdet FERIZI


Faqe printuese Dergo kete lajm shokut Ktheje nė PDF kėtė artikull


Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio