Studentet.info
Lajme : Bursa postdiplomike
Kyqur 23-06-2006 7:37:15 (1548 Lexime)


Bursa nga Holanda pėr integrimin evropian

SHKUP, 23 QERSHOR- Bursa pėr studime postdiplomike pėr integrimin evropian pėr vitin akedemik 2006/2007 do t'u dorėzohen 17 bursistėve nga vendi, prej tė cilėve 11 mbėshteten nga Qeveria holandeze.

Marrėveshjet pėr bursa parashihen me Memorandumin qė sot paradite do tė nėnshkruhet ndėrmjet Qeverisė sė Maqedonisė dhe Ministrisė pėr Bashkėpunim Zhvillimor tė Holandės pėr formimin e programit maqedonaso-holandez pėr dhėnien e bursave pėr studime postdiplomike pėr integrimin evropian gjatė periudhės sė viteve 2006/2009.


Momorandumin do ta nėnshkruajnė zėvendėskryeministrja dhe njėherit shefe e sektorit Qeveritar pėr integrime evropiane Radmilla Shekerinska dhe ambasadori holandez nė vend Frederik de Man.

Nė ceremoninė do tė marrin pjesė edhe bursistėt e mbėshtetur nga Qeveria e Maqedonisė gjatė tri viteve tė kaluara. /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio