Studentet.info
Lajme : Votime ne UP per Rektor
Kyqur 27-06-2006 6:43:31 (1712 Lexime)


Votohet “lista e ngushtė” e kandidatėve pėr Rektor tė UP-sė

PRISHTINĖ, 27 QERSHOR- Senati i Universitetit tė Prishtinės ka votuar sot listėn e ngushtė tė kandidatėve pėr Rektor tė UP-sė. Prej shatė kandidatėve tė cilėt kanė paraqitur programet e tyre sot janė zgjedhur pesė kandidatė. Kėshilli Drejtues i Senatit tė UP-sė ditėn e enjte do tė zgjedh Rektorin e UP-sė. Kandidatėt pėr rektor janė Prof Dr Muhamet Mustafa, Prof as . Enver Hasani ,Prof dr Nexhmi Rexha ,Prof Dr. Ramadan Zejnullahu dhe Prof.Dr. Salih Gashi.


Ndėrkaq, nga gara pėr rektor kanė rėnė Prof. Dr Mijė Rugova dhe Prof. Asoc. Ismail Hasani. Votimi i sotėm ėshtė monitoruar nga Komisioni zgjedhor i pėrbėrė nga dy pėrfaqėsues tė OSBE-sė dhe dy pėrfaqėsues tė Universitetit. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio