Studentet.info
Lajme : Universiteti i Tiranes cermoni per Presidentin e Kosoves
Kyqur 28-06-2006 7:24:30 (1742 Lexime)


Fatmir Sejdiu mer titullin Doktor Honoris Kausa


TIRANĖ, 28 QERSHOR- Universiteti I Tiranes vlerson me titullin Doktor Honoris Kausa presidentin e Kosoves, Fatmir Sejdiu, per kontributin e tij ne fushem e arsimit dhe shkences ne Kosove.

Ne cermononine e organizuar me kete rast kane marre pjese te gjitha dekanet e fakulteteve te Tiranes, si dhe psedenti Alfred Moisiu.

Presidenti kosovar e ka vlersuar titullin e dhene, duke ekonsideruar ate si nje mbeshtetje te Shqiperise per zhvillimin e Kosoves.Rektori I Universitetit te Tiranes, Shezai Rrokaj, I ka dhene edhe nje kujtim nga Universiteti I Tiranes, nderkohe qe presidenti kosovar ka dhuruar nje nga botimet e tij mbi politikat agrare dhe nje perbledhje akademike nga Akedemia e SHkencave dhe Arteve e Kosoves.(Top-channel)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio