Studentet.info
Lajme : Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės dje filloi paraqitja e kandidatėve
Kyqur 28-06-2006 10:18:46 (1546 Lexime)

Filloi regjistrimi i studentėve tė rinj


TETOVĖ, 28 QERSHOR- Nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės dje filloi paraqitja e kandidatėve qė kanė zgjedhur kėtė universitet pėr t'u regjistruar si studentė nė vitin e parė akademik 2006/2007.
"Qė nė ditėn e parė tė pranimit tė dokumentacionit pėrkatės ka interesim tė kandidatėve pėr tė ndjekur studimet nė kėtė institucion", shprehen disa nga referentėt e fakulteteve pranė USHTsė. Vitin akademik 2006/2007, ky universitet do tė pranojė gjithsej 2575 studentė. Prej tyre, 1187 tė rregullt nė kuotėn shtetėrore, 1183 tė rregullt me vetėfinancim dhe 205 me korrespodencė. Kushti kryesor pėr regjistrim ėshtė suksesi i arritur nė arsimin e mesėm dhe pranimi i studentėve tė rinj bėhet pa provim pranues.


Afati i parė i paraqitjes zgjat deri tė premten, 30 qershor 2006. Lista preliminare do tė shpallet mė 4 korrik, ndėrsa lista pėrfundimtare shpallet mė 7 korrik. Regjistrimi i kandidatėve tė pranuar do tė bėhet nga 10 deri 15 korrik.
Paraqitja e dokumentacionit pėr regjistrim nė USHT nė afatin e dytė bėhet me 4 dhe 5 shtator 2006. Nė ato drejtime qė nuk do tė plotėsohet numri i paraparė me konkurs, universiteti do tė shpallė afat plotėsues tė regjistrimit. Paraqitja e kėtij afati plotėsues do tė bėhet mė 20 22 shtator 2006. (MONITOR)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio