Studentet.info
Lajme : Mbrėmjet Strugane tė Poezisė
Kyqur 29-06-2006 2:42:44 (1622 Lexime)


Pėrgatitje pėr "Mbrėmjet Strugane tė Poezisė"

SHKUP, 29 QERSHOR- Pėrgatitjet pėr festivalin e sivjemė tė 45-tė me radhė tė "Mbrėmje Strugane tė Poezisė", do tė prezantohen sot nė Shkup.

Sipas paralajmėrimeve, nė pres-konferencėn do tė shpallet vendimi pėr ndarjen e ēmimit "Vėllezėrit Milladinovci" pėr vitin 2006.

Lauerati i vitit tė kaluar ishte poeti amerikan V.S Mervin, nė konkurrencė tė 25 poetėve prej 20 shteteve.
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio