Studentet.info
Lajme : Alejdin Aabazi takohet me Rektorin e UP-se
Kyqur 13-07-2006 6:38:12 (1342 Lexime)


Rektori Hasani prit rektorin e Universitetit tė Evropės Juglindore nė Tetovė

PRISHTINĖ, 13 KORRIK- Rektori i Universitetit tė Prishtinės, Enver Hasani prit sot pėr vizitė Rektorin e Universitetit tė Evropės Juglindore nė Tetovė, Alajdin Abazin. Nė fokus tė bisedės ishte bashkėpunimi ndėrmjet dy Universiteteve. Rektori Abazi ka shfaqur interesimin e tij pėr kėmbim tė kuadrove pėr arsye se nė Universitetin qė ai drejton pėrdoren gjuhė tė huaja.

Rektori i Universitetit tė Evropės Juglindore nė Tetovė, Alajdin Abazi pas takimit deklaroi se tė dy universitetet do tė nėnshkruajnė njė marrėveshje nė tė ardhmen pėr kėmbimin e kuadrove mėsimdhėnėse dhe studentėve tė cilėt dėshirojnė tė studiojnė nė kėtė Universitet.


Ai shprehu kėnaqėsinė e tij pėr tejkalimin e situatės sė krijuar kohė mė parė nė UP.“Mė nė fund u plotėsuan tė gjitha zbrazėtirat qė kanė ekzistuar nė udhėheqjen e universitetit. Nė kėtė mėnyrė besoj se do tė kemi jo vetėm bashkėpunim por me rektorin biseduam edhe pėr kėmbimin e studentėve”, tha Abazi.Rektori Abazi tha gjithashtu se do tė bėjnė rishikimin e kuadrove tė cilat tanimė janė duke ligjėruar nė tė dy Universitetet. Me inkuadrimin e Universiteteve rajonale nė hapėsirėn evropiane tė edukimit atėherė do tu krijohet mundėsia studentėve qė tė lėvizin nėpėr Universitetet ku pėrdoret gjuha shqipe tha nė fund Abazi. (RTK)
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio