Studentet.info
Lajme : Burgoset nje student per trafik droge ne Bulgari
Kyqur 19-07-2006 14:20:11 (1399 Lexime)


Burgim pėr njė student maqedonas pėr trafikim droge nė Bullgari

Bllagoevgrad, 19 KORRIk- Njė student nga Maqedonia nė Bullgari ėshtė dėnuar me njė vjet burgim pėr shkak tė trafimit tė mjeteve narkotike.

Gjykata e rajonit nė Bllagoevgrad e dėnoi Zharko Atanasovskin, student nė Universitetin e Sofjes "Shėn Klimenti i Ohrit", pėr shkak tė trafikimit tė heorinės, hapave metadon dhe ekstazi, si dhe pakove me marihuanė.

Atanasovski ėshtė arrestuar para do kohe nė kufirin bullgaro-maqedonas, nė vendkalimin Stanke Lisiēkvo (Bllagoevgrad-Dellēevė). /Makfaks/
Artikujt tjera
24-04-2013 5:01:55 - Nė USHT u mbajt Akademi pėrkujtimore kushtuar dėshmorėve dhe martirėve tė kombit
23-04-2013 10:24:28 - Tė diplomuar bredhin rrugėve
11-02-2013 2:53:44 - Ndėrroi jetė ish rektori I USHT-sė Fadil Sulejmani
04-02-2013 9:10:46 - Semestri i dytė filloi nė objektin e ri universitar nė USHT
24-01-2013 4:14:13 - Ish-rektori Muja regjistroi kundėrligjshėm 16 kandidatė nė doktoraturė
22-01-2013 5:45:27 - Ndahet nga jeta Agron Reka ish rektor i USHT-sė
05-01-2013 8:43:43 - Studentėt, mėrgimtarėt e 'tokės sė premtuar'
02-01-2013 7:57:35 - Sadi Bexheti: Transparenca, kryeprioriteti i mandatit tė parė
20-12-2012 3:29:40 - UEJL, Parlamenti Studentor prezanton programin e vet para studentėve
10-12-2012 7:56:37 - Pėrurohet konservimi i fasadės sė jashtme tė Xhamisė sė Larme

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio